Rozpoczęcie realizacji projektu Szkolna Pracownia Sukcesu

1 sierpnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach rozpoczęła się realizacja projektu "Szkolna Pracownia Sukcesu" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest podniesienie wśród uczniów kompetencji językowych, matematyczno-przyrodniczych oraz umiejętności niezbędnych na rynku pracy poprzez realizację zajęć wyrównawczych i rozwijających.

W ramach projektu przewiduje się realizację zajęć rozwijających z j. angielskiego i przyrodniczych, zajęć wyrównawczych z matematyki, terapię pedagogiczną dysleksji, zajęcia socjoterapeutyczne oraz doskonalenie umiejętności i kwalifikacji nauczycieli w zakresie nauczania opartego na metodzie eksperymentu i wspierania uczniów w rozwoju kompetencji kluczowych. Zostaną również doposażone pracownie przedmiotów matematyczno-przyrodniczych oraz językowa. Realizacja projektu wpłynie na podniesienie u uczniów kompetencji kluczowych, właściwych postaw i umiejętności niezbędnych na rynku pracy oraz rozwój zindywidualizowanego podejścia do ucznia ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Wpłynie to na podniesienie jakości w obszarze kształcenia ogólnego poprzez stworzenie w szkole warunków do nauczania eksperymentalnego, co bezpośrednio przełoży się na wzrost poziomu ich kompetencji kluczowych, jak również zapewnienie nauczycielom możliwości szkolenia i doskonalenia umiejętności zawodowych w celu poprawy jakości szkół w ww. obszarach. Projekt ma charakter zintegrowany i jest częścią przedsięwzięcia pn. „Wzrost jakości usług edukacyjnych ukierunkowanych na rozwój kompetencji pożądanych na rynku pracy na obszarze ZIT Elbląga”.

Projekt SPS realizowany będzie w okresie 01.08.2017 r. do 31.06.2019 r. Kwota dofinansowania projektu ze środków UE wynosi 519 824,01 PLN. W okresie trwania projektu będą realizowane następujące zadania:

1. Zajęcia rozwijające z języka angielskiego;
  2. Zajęcia wyrównawcze z matematyki;
  3. Zajęcia przyrodnicze rozwijające;
  4. Zajęcia terapii pedagogicznej dysleksji;
  5. Zajęcia socjoterapeutyczne;
  6. Doskonalenie nauczycieli.

Dzisiaj jest 9 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Grzegorz, Katarzyna, Karolina