Rozpoczęcie realizacji projektu SPEC - Szkolna Pracownia Edukacji Cyfrowej w Młynarach

1 sierpnia 2017 r. w Szkole Podstawowej im. Stefana Żeromskiego w Młynarach rozpoczęła się realizacja projektu "SPEC - Szkolna Pracownia Edukacji Cyfrowej" współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji cyfrowych uczniów, rodziców i nauczycieli wszystkich przedmiotów w zakresie korzystania z narzędzi TIK oraz włączania tych narzędzi do nauczania przedmiotowego.

W ramach projektu utworzona zostanie szkolna pracownia cyfrowa, gdzie uczniowie będą mogli korzystać z narzędzi informatycznych po lekcjach. Uczniowie i rodzice wezmą udział w warsztatach dotyczących bezpieczeństwa w sieci. Powstanie Szkolne Koło Programistyczne, w którym będzie działać 24 uczniów. Również nauczyciele zostaną objęci wsparciem w zakresie wykorzystania narzędzi TIK w pracy z uczniem. Przeprowadzone zostaną szkolenia w tym zakresie na poziomie podstawowym dla wszystkich nauczycieli, na poziomie rozszerzonym dla 10 nauczycieli, natomiast 5 nauczycieli weźmie udział także w kursie programowania.

Powyższe działania przyczynią się do podniesienia kompetencji cyfrowych uczniów, rodziców i nauczycieli naszej szkoły oraz pozwolą na wprowadzenie nowych metod pracy z uczniem. Wykorzystanie narzędzi TIK podczas lekcji wszystkich przedmiotów podniesie jakość zajęć i spowoduje wzrost kompetencji kluczowych uczniów.

Projekt SPEC realizowany będzie w okresie 01.08.2017 r. do 31.01.2019 r. Kwota dofinansowania projektu ze środków UE wynosi 225 456,15 PLN. W okresie trwania projektu będą realizowane następujące zadania:

1. Utworzenie cyfrowej pracowni uczniowskiej - rozbudowa infrastruktury TIK w szkole.
2. Szkolenia dla nauczycieli - podniesienie kompetencji cyfrowych nauczycieli.
3. Bezpieczeństwo w sieci - warsztaty dla uczniów i rodziców.
4. Szkolne Koło Programistyczne.

Dzisiaj jest 27 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Felicja, Teofil, Zyta