Mediakacje - bezpłatne wakacyjne warsztaty dla gimnazjalistów

Centrum Spotkań Europejskich "Światowid" w Elblągu zaprasza uczniów młynarskiego gimnazjum na bezpłatne warsztaty z nowych mediów. „Mediakacje, czyli wakacje z mediami” zostaną zorganizowane w formie półkolonii. Przez pięć dni młodzież będzie dowożona do Elbląga, gdzie odbędą się zajęcia. Właśnie ruszyła rekrutacja.

"Mediakacje" są częścią projektu „eKulturalni.pl, czyli kultura w nowych mediach” realizowanego przez elbląski "Światowid" ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Warsztaty mają na celu przybliżenie młodym ludziom praw, jakimi rządzą się media. Codziennie, przez 5 dni, młodzież będzie wprowadzana w świat zarówno mediów  tradycyjnych, jak i nowoczesnych. Uczniowie przejdą przez wszystkie etapy uczestnictwa w mediach: od odbierania treści, poprzez ich weryfikację, do tworzenia i promocji.

W planach między innymi: odwiedzanie redakcji elbląskich mediów, zajęcia z dziennikarzami, spotkanie ze specjalistą ds. bezpieczeństwa w sieci, udział w wydarzeniu kulturalnym. Gimnazjaliści spotkają się też ze swoją rówieśniczką – nastoletnią autorką bloga, która jest aktywna w sieci, tworzy wartościowe treści i ma stałych odbiorców.  Dowiedzą się jak można, a jak nie należy zachowywać się w mediach społecznościowych - co jest dozwolone, a co wręcz niebezpieczne, kiedy „fajne” staje się „niefajne”, i jakie w ogóle są treści zamieszczane w prasie i Internecie - nauczą się więc, jak odróżnić informację od reklamy, poznają sposoby na używanie mediów do promowania swojej twórczości lub pasji. Nie zabraknie też dobrej zabawy, eksperymentów z fotografią i happenigów.

- Warsztaty skierowane są do młodzieży, która aktywnie korzysta z portali społecznościowych i  chce pogłębić swoją wiedzę z mediów elektronicznych – mówi Zuzanna Gajewska, redaktor portalu eKulturalni.pl, autorka projektu. – A może w Młynarach są osoby, które codziennie korzystają z sieci i marzą o pracy w mediach? To właśnie dla nich są te zajęcia.

Bezpłatne warsztaty odbędą się w dniach 18 - 22 sierpnia w Elblągu. Organizator zapewnia dojazd z Młynar do Elbląga i z powrotem oraz wyżywienie dla gimnazjalistów. W „Mediakacjach” mogą wziąć udział uczniowie obecnych klas I i II gimnazjum oraz 6 klasy szkoły podstawowej (którzy od września staną się gimnazjalistami).

Zapisy do końca maja, w szkole, u pani Anny Kołodziej – Rabiczko, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Liczba miejsc: 15.

Szczegóły na www.ekulturalni.pl. Rodzice chcący wiedzieć więcej o warsztatach mogą też kontaktować się z Zuzanną Gajewską z CSE Światowid: tel. 55 6112084, e-mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. .

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dzisiaj jest 18 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Alicja, Feliks, Eryk