OBCHODY DNIA ZIEMI

20 i 21 kwietnia 2023 roku upłynął w naszej szkole na obchodach Dnia Ziemi. Cały świat obchodzi go 22 kwietnia.  U nas w czwartek odbył się apel z tej okazji, podczas którego dodatkowo uczciliśmy Światowy Dzień Zdrowia. Młodsi uczniowie zaprezentowali wszystkim, powody dla których powinniśmy dbać o naszą planetę, zespół Ambrozja uświetnił apel swoimi piosenkami. Najmłodsi opowiedzieli nam wierszem i piosenką o tym, jak dbać o zdrowie. Uczniowie złożyli życzenia pracownikom służby zdrowia. Wśród gości znaleźli się: pani Anna Kołodziej- Rabiczko- Sekretarz MiG Młynary, pani doktor Maria Hussey, pani Aneta Watroba- szkolna pielęgniarka, pani Ewa Parzyszek – przedstawicielka Nadleśnictwa Młynary. Głównymi organizatorkami uroczystości były panie: Irena Afranowicz, Bożena Iwaszkiewicz.

W piątek sprzątaliśmy świat, a właściwie naszą okolicę. Z inicjatywy i przy współorganizacji Urzędu Miasta i Gminy Młynary (tu wyrazy podziękowania dla pani Pauliny Bednarczyk)  nasi uczniowie oraz uczniowie Szkoły Podstawowej w Błudowie wyruszyli w różne rejony naszego miasta i gminy i zbierali śmieci oraz wkopywali w tych miejscach drzewka przygotowane przez Nadleśnictwo Młynary. Te symboliczne działania pokazały dzieciom i młodzieży, że mają wpływ na to, jak wygląda nasza planeta. Przy okazji przedstawiciele szkoły uczestniczyli w uroczystości nadania imienia pomnikowi przyrody, który rośnie naprzeciw szkoły- dębowi. Nadano mu imię Mikołaj na cześć Mikołaja Kopernika.  Po wspólnej pracy wszyscy spotkaliśmy się za salą gimnastyczną na ognisku. Tam pani Renata Bednarczyk- Burmistrz MiG Młynary wręczyła dyplomy za udział w akcji, a przedstawiciele nadleśnictwa rozdali uczniom sadzonki drzew, aby mogli je wkopać w swojej okolicy. Kiełbaski, pieczywo, napoje oraz worki i rękawice zostały ufundowane przez Urząd MiG Młynary.

Były to dni pełne wrażeń i owocne w refleksje nad stanem naszej planety i sposobami dbania o nią.

Dzisiaj jest 2 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Anatol, Zygmunt, Anastazy