Akademia Uczniowska

Program Akademia uczniowska realizowany był w latach 2009 - 2014. Obejmował ponad 37 000 uczniów z 300 gimnazjów z pięciu województw, w tym i nasze gimnazjum.

Program obejmował przedmioty przyrodnicze: biologię, chemię, fizykę oraz matematykę.

W ramach programu AU nauczyciele uczestniczyli w  kursach  internetowych: Eksperymentowanie i wzajemne nauczanie” oraz „Projekty edukacyjne Akademii uczniowskiej prowadzone z udziałem mentorów i ekspertów. Uczniowie zaś brali udział w  ciekawych zajęciach  pozalekcyjnych  - Szkolnych Kołach Naukowych (SKN) oraz wyjazdach edukacyjnych.

Do udziału w Szkolnych Kołach Naukowych zapraszani są byli uczniowie nie zależnie od zdolności, płci oraz poziomu edukacyjnego. Gimnazjaliści pracowali w 12- 15 osobowych grupach. Każdy gimnazjalista wziął udział  w dwóch SKN z różnych przedmiotów, przygotowując i prowadząc eksperymenty oraz obserwacje, zajęcia z pytaniem problemowym, a także tworząc gry edukacyjne. Uczniowie wcielali się w role nauczyciela, przygotowując karty pracy i prowadząc zajęcia dla kolegów i koleżanek oparte na technikach eksperymentalnych. Uczniowie naszego gimnazjum wzięli udział w dwóch wyjazdach edukacyjnych: wzięli udział w zajęciach w Akwarium Morskim w Gdyni oraz w „Błękitnej Szkole” w stacji badawczej Uniwersytetu Gdańskiego w Helu.

Dzisiaj jest 6 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Judyta, Jan, Jurand