,,Biała wstążka"

Kampania Biała Wstążka to największa na świecie i prowadzona w ponad 55 krajach świata, skierowana do mężczyzn, międzynarodowa kampania mająca na celu walkę z przemocą wobec kobiet.

Kampania odbywa się w ramach światowych 16 dni przeciw przemocy ze względu na płeć. Początek 16 dni przeciw przemocy wobec kobiet rozpoczyna się 25 listopada, a kończy 10  grudnia Międzynarodowym Dniem Praw Człowieka.

Międzynarodowy Dzień Przeciw Przemocy Wobec Kobiet – upamiętnia zamordowanie działaczek na rzecz praw człowieka, sióstr Mirabal, w 1960 r. w Republice Dominikany.

W naszej szkole w ramach kampanii prowadzone były następujące działania:

1. Dziewczęta wybrały Dżentelmena 2017 roku, a oto wyniki:
  • Fabian Tucholski
  • Marcin Fidura
  • Artur Bocoń
  • Wiktor Rusiecki
  • Cyprian Rabiczko
  • Stanisław Kucharzewski
  • Bartek Garstka
  • Robert Blok
  • Jakub Dziewiałtowicz
  • a także dyrektor Pan Jan Radziszewski
  1. dzieci z klas młodszych stworzyli plakaty, które miały na celu popularyzowanie kulturalnych zachowań chłopców wobec dziewcząt
  2. uczniowie klas starszych napisali list do sprawcy lub ofiary przemocy, który miał na celu uświadomienie uczniom o konsekwencjach przemocy. Najciekawszy list napisali uczniowie z kl. VI a i II a gimnazjum

Ostatnią częścią apelu było złożenie obietnicy przez mężczyzn naszej szkoły:

„My, mężczyźni, nie będziemy sprawcami przemocy i będziemy
przeciwstawiać się wszelkim formom przemocy: fizycznej, psychicznej
i seksualnej stosowanej wobec kobiet”.

Dzisiaj jest 26 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Maria, Marcelina, Marzena