STYPENDIA POMOSTOWE DLA MATURZYSTÓW 2017R.

Zapraszamy przyszłych studentów pierwszego roku, zainteresowanych udziałem w programie o zgłaszanie się do naszej organizacji (wiadomości e-mail: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. lub kontakt osobisty: sekretariat Zespołu Szkół
w Młynarach). Wysokość stypendium wynosi 5000 zł dla każdego stypendysty
i wypłacane jest w 10 miesięcznych ratach.

Termin składania wydrukowanych wniosków w siedzibie Stowarzyszenia na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary upływa 24 sierpnia 2017r.

Aplikacja do składania wniosków zostanie uruchomiona 03.07.2017r. a zamknięta  18.08.2017r.  o godz. 16.00.

Kandydaci do stypendium pomostowego w obrębie II segmentu muszą spełnić ŁĄCZNIE WSZYSTKIE warunki regulaminu:

1. Muszą być maturzystami 2017 roku, tzn. ukończyć szkołę ponadgimnazjalną w tym roku i być obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka.

2. Pochodzą z rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, tzn.
o dochodzie rodziny w przeliczeniu na osobę lub dochodzie osoby uczącej się nie wyższym niż (dochód netto wyliczony z czerwca 2017 r.) 1600 zł lub 1800 zł, gdy członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności.

3. Pochodzą z terenów naszej gminy.

4. Osiągnęli na maturze wynik minimum 90 punktów. Do obliczenia punktów służy algorytm zamieszczony na stornie internetowej programu stypendia pomostowe. Kandydat bierze pod uwagę jedynie przedmioty zdawane PISEMNIE, ale na obydwu poziomach i mnoży je odpowiednio przez 0.4 (podstawa) i 0.6 (rozszerzenie) a następnie sumuje wszystkie punkty.

5. Dostali się na dzienne studia magisterskie realizowane w trybie jednolitym lub dwustopniowych na polskiej państwowej uczelni POSIADAJĄCEJ UPRAWNIENIA MAGISTERSKIE. O stypendia nie mogą się ubiegać kandydaci podejmujący studia w uczelniach wojskowych jako żołnierze zawodowi. W programie nie uczestniczą uczelnie kościelne, PWSZ z wyjątkiem tych, które posiadają uprawnienia magisterskie, kolegia nauczycielskie. Wykaz szkół uprawniających do uzyskania stypendium dostępny będzie na stronie po uruchomieniu wniosku on-line. Kandydat samodzielnie może też dowiedzieć się, czy uczelnia spełnia wymogi regulaminu sprawdzając na stronie uczelni czy ma ona uprawnienia magisterskie.

6. Uzyskali pozytywną rekomendację Stowarzyszania na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary.

Wszelkie informacje na temat programu można uzyskać na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

Dzisiaj jest 20 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Agnieszka, Teodor, Czesław