WARSZTATY W ZESPOLE SZKÓŁ TECHNICZNYCH I EKONOMICZNYCH W PASŁĘKU

17 stycznia uczniowie klas trzecich Publicznego Gimnazjum w Młynarach wzięli udział w warsztatach organizowanych w ramach preorientacji zawodowej przez Zespół Szkół Technicznych i Ekonomicznych w Pasłęku. Nasi trzecioklasiści pracowali w czterech grupach. Grupa ekonomiczna zapoznała się z opinią absolwentów zwiedzanej szkoły, a także uczestniczyli w grze symulującej rozkręcanie własnego biznesu. Uczniowie przyporządkowani do  grupy przetwórstwa mleczarskiego, po degustacji sera, zapoznali się z tajnikami badania jakości produktu mleczarskiego oraz badania zawartości wody w maśle. Grupa ta również rozmawiał z doradcą zawodowym o ofercie ZSTiE. W grupie gastronomii i obsługi klienta uczniowie zajęli się głównie kulinariami – efektem ich pracy były babeczki i pierogi.  Chłopcy z grupy mechaniczno-budowlanej opanowali przyszkolny warsztat, w którym rozbierali silnik Poloneza 1.6, uczyli się obsługi tokarki, poznawali budowę ciągnika oraz mogli przejechać się tym pojazdem, a także uczyli się szpachlowania, wykładania glazury, oraz budowy meblościanki.

Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Adolf, Leon, Tymon