Wyniki VIII Festiwalu Wokalno-Teatralnego "Jesienne Spotkania" Młynary 2015

Za nami ósme już "Jesienne Spotkania". W tym roku w części teatralnej uczestniczyły trzy grupy teatralne zaś w Konkursie Piosenki "Jesienna Nuta", w trzech grupach wiekowych, zaprezentowało się 13 zespołów i 43 solistów. Młynary gościły artystów z Bielicy, Godkowa, Tolkmicka, Gronowa Elbląskiego, Wilcząt, Błudowa, Nowakowa, Słobit i Jegłownika.

Młodzi aktorzy przedstawiali spektakle związane z hasłem „Teatr uczy, teatr bawi”. W części wokalnej każdy z wykonawców zaprezentował jedną piosenkę.

W przeglądzie teatralnym Jury w składzie: Jadwiga Korwel, Elżbieta Lisowska i Krystyna Zabiełło przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

Szkoły Podstawowe:

I miejsceGrupa Teatralna DRABINA, Szkoła Podstawowa w Młynarach, opiekun: Marta Matak

II miejscegrupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Błudowie, opiekun: Agata Ruśniak

grupa teatralna ze Szkoły Podstawowej w Bielicy, opiekun: Katarzyna Bogusławska

W Konkursie Piosenki „Jesienna Nuta” Jury w składzie: Marta Osowska-Utrysko, Jadwiga Korwel, Katarzyna Buczek i w kategorii klas I-III szkół podstawowych – Marek Misztal  wysłuchało 56 wystąpień zespołowych i solowych:

W kategorii Szkoły Podstawowe, klasy I - III – zespoły rywalizowało pięć zespołów. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – zespół wokalny Wesołe Gwiazdeczki ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opiekun: Edyta Rożak

II miejsce – zespół Pół-Nutki ze Szkoły Podstawowej w Bielicy, opiekun: Maria Borowa

III miejsce –zespół Tęczowe Drugaki ze Szkoły Podstawowej w Słobitach, opiekun: Ewa Baniel

W kategorii Szkoły Podstawowe, klasy I-III – soliści rywalizowało 10 solistów. . Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsceNikola Fiedor ze Szkoły Podstawowej w Jegłowniku, opiekun: Beata Falkowska

II miejsceNikola Wiśniewska ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opiekun: Danuta Bukowska

III miejsceIga Orłowska ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opiekun: Danuta Bukowska

ex aequo

Cyprian Rabiczko ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opiekun: Anna Kołodziej-Rabiczko

W kategorii Szkoły podstawowe, klasy IV-VI – zespoły rywalizowały cztery zespoły. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – zespół Ambrozja ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opiekun: Agnieszka Socha

II miejsce – zespół: Maja Zdanowska i Marta Kuchnicka ze Szkoły Podstawowej w Nowakowie, opiekun: Anetta Witkowska

III miejsce – zespół Nutki ze Szkoły Podstawowej w Godkowie, opiekun: Maria Borowa

WyróżnienieZespół z Nowakowa, Szkoła Podstawowa w Nowakowie, opiekun: Anetta Witkowska

W kategorii Szkoły podstawowe, klasy IV-VI – soliści rywalizowało 16 solistek. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsceAgata Hulanicka ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opiekun: Agnieszka Socha

II miejsceDominika Pawlikowska ze Szkoły Podstawowej w Błudowie, opiekun: Barbara Iwanicka

III miejsceDaria Piech ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opiekun: Agnieszka Socha

Karolina Bułak ze Szkoły Podstawowej w Młynarach, opieku: Edyta Wasiluk-Jarosz

WyróżnienieŻaneta Mała ze Szkoły Podstawowej w Błudowie, opiekun: Barbara Iwanicka

W kategorii Gimnazja – zespoły rywalizowały cztery zespoły. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsce – zespół LAWA z Gimnazjum w Młynarach, opiekunki: Edyta Wasiluk-Jarosz i Anna Kołodziej-Rabiczko

II miejsce – zespół „Lubię to” z Gimnazjum w Gronowie Elbląskim, opiekun: Aneta Witkowska

III miejsce – nie przyznano

Wyróżnienie – zespół Japez z Gimnazjum w Wilczętach, opiekun: Paulina Szranica

Zespół z Gimnazjum w Nowakowie, opiekun: Anetta Witkowska

W kategorii Gimnazja – soliści rywalizowało 17 solistów. Jury przyznało następujące miejsca i wyróżnienia:

I miejsceAnna Mościcka z Gimnazjum w Młynarach, opiekun: Edyta Wasiluk-Jarosz

II miejsceAlicja Semkiw z Gimnazjum w Młynarach, opiekun: Edyta Wasiluk-Jarosz

Adrianna Boczkowska z Gimnazjum w Tolkmicku, opiekun: Katarzyna Konwent

III miejsceKarolina Karwel z Gimnazjum w Tolkmicku, opiekun: Katarzyna Konwent

WyróżnienieKinga Zielińska z Gimnazjum w Młynarach, opiekun: Edyta Wasiluk-Jarosz

Agnieszka Nowokrzewska z Gimnazjum w Nowakowie, opiekun: Anetta Witkowska

Wiktoria Kamieniak z Gimnazjum w Nowakowie, opiekun: Anetta Witkowska

Laureaci festiwalu otrzymali statuetki wykonane przez artystę – rzeźbiarza pana Jana Lewickiego.

Festiwal zorganizowali: Stowarzyszenie na Rzecz Dzieci i Młodzieży Gminy Młynary oraz Zespół Szkół w Młynarach przy współpracy z Ośrodkiem Kultury w Młynarach. Zadanie zrealizowano dzięki wsparciu finansowemu Starostwa Powiatowego w Elblągu oraz Burmistrza Miasta i Gminy Młynary.

Organizatorzy składają serdeczne podziękowania za wszelką pomoc w przygotowaniu imprezy: Jurorom: Jadwidze Korwel, Krystynie Zabiełło, Elżbiecie Lisowskiej, Marcie Osowskiej-Utrysko, Katarzynie Buczek, Markowi Misztalowi, nagłośnieni owcom: Zbiegniewowi i Piotrowi Pisarkiewiczom, młodzieży Publicznego Gimnazjum w Młynarach, Andrzejowi Daszkiewiczowi, Wiesławowi Piekarskiemu, Annie i Radosławowi Kiwilszom.

Dzisiaj jest 19 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Adolf, Leon, Tymon