WYPRAWKA 2015

Wyprawka szkolna  2015/2016

Do 10 września 2015 r. rodzice uczniów klas III szkół podstawowych oraz klas IV technikum, jak również rodzice dzieci posiadających orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego mogą ubiegać się o pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników w ramach Rządowego programu pomocy uczniom w 2015 r.

W zależności od klasy wysokość dofinansowania wynosi od 225 zł do 450 zł, w przypadku zakupu podręczników do kształcenia specjalnego wysokość ta może sięgać 770 zł.

Pomoc zostanie skierowana do trzech grup uczniów:

1. najmłodszych      uczestników edukacji szkolnej – uczniów klas trzecich szkoły podstawowej      oraz klas trzecich ogólnokształcącej szkoły muzycznej I stopnia;
  2. uczniów,      którzy kontynuują naukę według nowej podstawy programowej na poziomie      klasy czwartej technikum;
  3. uczniów      niepełnosprawnych: słabowidzących; niesłyszących; słabosłyszących;      z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu lekkim, z      niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym lub      znacznym; z niepełnosprawnością ruchową, w tym z afazją; z autyzmem,      w tym z zespołem Aspergera; z niepełnosprawnościami sprzężonymi, w      przypadku gdy jedną z niepełnosprawności jest niepełnosprawność      wymieniona wyżej. Tym samym program będzie obejmować wszystkich uczniów      niepełnosprawnych, z wyjątkiem uczniów niewidomych, dla których      podręczniki zapewniono w odrębnym trybie.

Pomoc w formie dofinansowania zakupu podręczników oraz zakupu materiałów edukacyjnych będzie przysługiwać:

• uczniom      pochodzącym z rodzin, w których dochód na osobę w rodzinie nie przekracza 574      zł;
  • uczniom      pochodzącym z rodzin niespełniających kryterium dochodowego na podstawie      decyzji dyrektora szkoły, uwzględniającej lokalne warunki ekonomiczne                i społeczne (np. ciężka      choroba, wielodzietność, przemoc, alkoholizm, narkomania                  w rodzinie);
  • uczniom      niepełnosprawnym bez względu na dochód.

Podstawą do skorzystania z pomocy przez uczniów niepełnosprawnych jest posiadanie orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego. W przypadku uczniów spełniających kryterium dochodowe należy przedłożyć zaświadczenie o dochodach lub zaświadczenie              o korzystaniu ze świadczeń rodzinnych. Dopuszcza się również złożenie oświadczenia              o dochodach. Rodziny, które przekraczają kryterium dochodowe zamiast zaświadczenia                     o dochodach składają uzasadnienie do otrzymania pomocy.

Zgodnie z programem, wnioski o przyznanie pomocy w formie dofinansowania zakupu podręczników i materiałów edukacyjnych, składa się do dyrektora szkoły. Zwrot pieniędzy następuje po przedłożeniu dowodu zakupu (np. faktury VAT) lub oświadczenia o dokonanym zakupie.

Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Marek, Jarosław, Wasyl