Konkurs "Las skarbem przyrody"

16 czerwca 2015 r. na tle malowniczej ścieżki dydaktycznej wytyczonej w sąsiedztwie Nadleśnictwa Młynary - pod wiatą w Gardynach, odbył się konkurs przyrodniczo-ekologiczny „Las skarbem przyrody”. W konkursie wzięli udział uczniowie z IV-V-VI klas ze SP w Nowicy, SP w Błudowie i SP w Młynarach.

Uczestnicy konkursu zmagali się ze sobą w następujących konkurencjach: test indywidualny - sprawdzający wiedzę na temat lasów, prezentacja z komentarzem portretu zwierzęcia leśnego, praca zespołowa - w której uczniowie mieli okazję wykazać się znajomością funkcjonowania środowiska leśnego. Nad prawidłowym przebiegiem konkursu czuwało jury w składzie: p. Daniel Byk, p. Ewa Albińska,p. Joanna Danowska- Majk.

Z dziedziny znajomości funkcjonowania lasu i jego mieszkańców I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa z Młynar, II miejsce Szkoła Podstawowa z Błudowa, III miejsce Szkoła Podstawowa z Nowicy.

Konkursowi przyglądali się zaproszeni goście: burmistrz MiG Młynary p. Marek Stanisław Misztal, p. Andrzej Albiński - Nadleśniczy Nadleśnictwa Młynary , p. wicedyrektor SP w Młynarach - Jadwiga Korwel. Uczniowie zostali przygotowania do udziału w konkursie przez nauczycieli przyrody p. Alicję Marzec i p. Irenę Afranowicz.

Nagrody dla uczestników konkursu zostały zakupione  ze środków przekazanych przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie i Nadleśnictwo Młynary. Całość imprezy przebiegała w miłej i serdecznej atmosferze. Na koniec spotkania  pracownicy leśnictwa zorganizowali dla wszystkich poczęstunek przy ognisku. Uczestnikom spotkania towarzyszyła piękna pogoda, śpiew ptaków i majestatyczny szum drzew.

Irena Afranowicz

Dzisiaj jest 25 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Marek, Jarosław, Wasyl