Gala konkursu na kalendarz adwentowy

W dniu 04.12.2014 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w uroczystym rozdaniu nagród w konkursie na kalendarz adwentowy.

Już po raz trzeci w Instytucie Pedagogiczno-Językowym PWSZ Elbląg odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu na najładniejszy kalendarz adwentowy. I tym razem organizatorzy nie kryli podziwu z kreatywności uczniów, którzy w tym roku zrobili kalendarze m.in. w kształcie choinki, Mikołaja czy boiska do piłki nożnej, a nawet ptasiej dziupli.

W sumie na konkurs organizowany przez Gimnazjum nr 2 przy współpracy z PWSZ Elbląg, Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej oraz Zespół Szkół w Młynarach wpłynęło 65. kalendarzy adwentowych z czternastu placówek oświatowych z Elbląga i okolic.

Gala Konkursu zgromadziła licznie przybyłych uczestników i zaproszonych gości. Szczególne emocje wzbudził główny punkt programu - ogłoszenie zwycięzców i wyróżnionych. Jury złożone ze studentek II i III roku filologii germańskiej oraz honorowego członka pani Róży Kańkowskiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej przyznało:

•    w kategorii szkół podstawowych:

III miejsceIdzie Nisiewicz i Mai Październik – uczennicom Zespołu Szkół w Młynarach

II miejsce zajęła praca Sandry Smolskiej – także uczennicy Zespołu Szkół w Młynarach

Zdobywczynią I miejsca została Kornelia Ryś – również uczennica Zespołu Szkół w Młynarach

Wyróżnienie otrzymała Agata Konopelska - ZS w Młynarach

•    w kategorii szkół gimnazjalnych:

Przyznano 3 równorzędne I miejsca, w tym uczennicom naszej szkoły:

Sandrze Szuleckiej oraz Natalii Kawie i Kamili Jemielicie.

Wyróżnienie przypadło pracy Moniki Sulich też naszej uczennicy.

Wszyscy zwycięzcy i wyróżnieni otrzymali dyplomy uznania i nagrody rzeczowe.

Nagrody w konkursie ufundowało Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej oraz PWSZ w Elblągu.

Mini wykład, traktujący o zwyczajach adwentowych i bożonarodzeniowych, obecnych w kulturze krajów niemieckojęzycznych, wygłosiły studentki filologii germańskiej. Skłaniającym do refleksji akcentem uroczystości stała się scenka zaprezentowana przez uczniów Gimnazjum nr 2 w Elblągu, zatytułowana: „Skąd wzięła się choinka?” oraz "Czerwony Kapturek".

Uczestnicy konkursu postanowili po raz kolejny przekazać swoje prace do sprzedaży, a zgromadzone w ten sposób środki przeznaczyć na cel charytatywny. W poprzednim roku środki ze sprzedaży kalendarzy adwentowych otrzymał uczeń naszej szkoły.

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie mlodyelblag.pl w zakładce "kultura".

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (DSCF6544.jpg)DSCF6544.jpg2223 Kb
Pobierz plik (DSCF6545.jpg)DSCF6545.jpg2230 Kb
Pobierz plik (DSCF6546.jpg)DSCF6546.jpg2200 Kb
Pobierz plik (DSCF6547.jpg)DSCF6547.jpg2290 Kb
Pobierz plik (DSCF6548.jpg)DSCF6548.jpg2230 Kb
Pobierz plik (DSCF6549.jpg)DSCF6549.jpg2232 Kb
Pobierz plik (DSCF6550.jpg)DSCF6550.jpg1947 Kb
Pobierz plik (DSCF6552.jpg)DSCF6552.jpg2237 Kb
Pobierz plik (DSCF6553.jpg)DSCF6553.jpg1974 Kb
Pobierz plik (DSCF6556.jpg)DSCF6556.jpg1988 Kb