Kolejne działania naszego Gimnazjum w ramach realizacji projektu "Szkoła współpracy"

13 listopada 2014r. odbyły się kolejne warsztaty zespołu uczniów, nauczycieli i rodziców poświęcone działaniom w ramach projektu „ Szkołą współpracy”.

Celem projektu jest to, aby uczniowie gimnazjum  czuli się dobrze w szkole, a przez to z chęcią uczestniczyli w różnych inicjatywach, osiągali sukcesy i świadomie podejmowali pewne decyzje o swoich działaniach i wiedzieli, że mają wpływ na funkcjonowanie życia szkoły. Projekt realizowany jest również po to, aby rodzice mogli uświadomić sobie, jak wiele mogą zdziałać, aby ich dzieci uczyły się w odpowiadających im warunkach.

Przed warsztatami odbyło się spotkanie Rady Pedagogicznej Samorządu Uczniowskiego i Rady Rodziców, na którym  omówiony został projekt dokumentu określającego wizerunek ucznia, a także wyniki debat przeprowadzonych przez rodziców, uczniów i nauczycieli. Prosimy bardzo o zapoznanie się z tym, jakie zasady określają wizerunek ucznia gimnazjum.

Projekt dokumentu w załączniku.

Kolejnym krokiem w naszej szkole jest wspólne opracowanie Szkolnego Programu Aktywnej Współpracy, który będzie zawierał zasady, cele, obszary działania uczniów, rodziców i nauczycieli mające zapewnić dobre relacje i możliwość wykazania się wszystkim grupom.

W szkole na górnym i dolnym holu zostały ustawione skrzynki pomysłów „Szkoły współpracy”, do których rodzice, uczniowie i nauczyciele mogą wrzucać kartki z pomysłami działań mających na celu poprawę pracy szkoły. Będzie ona otwierana regularnie, a pomysły zostaną wykorzystane do tworzenia programu wspólnego działania.

Wszystkie pomysły będą omawiane i rozpatrywane przez zespół, a decyzje przedstawiane na stronie internetowej szkoły i na zebraniach z rodzicami SU i RP.

Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Jerzy, Wojciech