Drodzy uczniowie i rodzice

Serdecznie zapraszamy na spotkanie związane z projektem "Szkoła współpracy” realizowanym w szkole, które odbędzie się 22 października 2014r. o godzinie 14:20 w sali 25.

Ideą projektu jest wprowadzenie trwałych zmian w postrzeganiu roli uczniów
i rodziców w działaniu szkoły
.

2 X 2014r. odbyło się spotkanie zespołu uczniów, nauczycieli i rodziców poświęcone działaniom w ramach projektu „Szkoła współpracy”. Omówione zostały zadania związane z analizą debat przeprowadzonych wśród rodziców, uczniów i nauczycieli. Trzy z zadań będą przeprowadzone do listopada 2014r., a pozostałe zostaną zaplanowane w Programie współpracy i wykonane wspólnie w dalszych terminach. Wszystkie propozycje działań zarówno uczniów, jak i rodziców oraz nauczycieli będą wzięte pod uwagę w Programie współpracy.

Oto działania, które były najczęstszymi propozycjami podczas debat:

• Miejsce spotkań z rodzicami
  • Urozmaicenie lekcji wychowania fizycznego
  • Wspólne spotkania SU, RR, RP
  • Ławki na zewnątrz szkoły początkiem „ Oazy spokoju” dla gimnazjalistów
  • Zdrowa żywność w sklepiku szkolnym
  • Makijaż - regulamin
  • Lustro w toalecie dla chłopców
  • Kiermasz książki – płacimy książką za książkę, w czerwcu wymiana podręczników
  • Przedstawienie przygotowane przez rodziców i nauczycieli dla uczniów
  • Zaproszenie rodziców na apele i akademie szkolne
  • Szafowy szał – wymiana ubrań między uczniami

Potrzebą aktualną i bardzo podkreślaną przez, najważniejszych w szkole, a więc uczniów było uregulowanie zasad związanych z makijażem i strojem  w szkole.  Został stworzony przez SU Regulamin szkolnego makijażu, który dokładnie określa granice malowania się dziewcząt, przy okazji zasady ubioru. Bardzo ciekawym pomysłem uczniów jest stworzenie dla nich „Oazy spokoju” czyli miejsca na podwórku szkolnym, gdzie podczas przerw mogliby sobie usiąść, porozmawiać, pouczyć się na świeżym powietrzu, a wokół byłoby dużo zieleni. Zaczniemy od ławek, których brakuje przed budynkiem szkoły, a w dalszych działaniach może powstanie ich wymarzona Oaza.

Ważną potrzebą, która do tej pory nie została zauważona, ani głośno wypowiedziana, było zamontowanie w męskiej toalecie lustra. Nie jest to przecież wielki problem i można temu zaradzić, a pokazało to, że takie projekty są potrzebne, abyśmy wszyscy mogli otwarcie mówić o swoich potrzebach i byli świadomi możliwości działania.

W szkole na holu gimnazjum została ustawiona skrzynka pomysłów „Szkoły współpracy”, do której rodzice, uczniowie i nauczyciele mogą wrzucać kartki z pomysłami działań mających na celu poprawę pracy szkoły. Będzie ona otwierana regularnie, a pomysły zostaną wykorzystane do tworzenia programu wspólnego działania.

Więcej informacji o programie „szkoła współpracy” na stronach:

Rodzice  swoje pomysły mogą również zgłaszać do liderów programu -
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript. . Wszystkie pomysły będą omawiane i rozpatrywane przez zespół, a decyzje przedstawiane na stronie internetowej szkoły i na zebraniach rodziców, uczniów i nauczycieli.

Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Aleks, Grzegorz, Aleksander