Pola Nadziei 2024 - kwitną wokół nas.

Już w najbliższy weekend (13-14 kwietnia) odbędą  się kwesty w na rzecz Elbląskiego Hospicjum im. dr Aleksandry Gabrysiak. Szkolni wolontariusze będą kwestować  na terenie miasta i gminy Młynary  (w sklepach, przy kościołach, szkole i przedszkolu). Zebrane pieniądze wesprą działania placówki. Prosimy o przychylność i hojność.

„Pola Nadziei” to program, który ma na celu pomoc osobom nieuleczalnie chorym i ich rodzinom, a także edukację społeczną w zakresie opieki paliatywnej i hospicyjnej. Został zapoczątkowany w 1998 roku, a od 2000 roku jest realizowany w Polsce. Program polega
na sadzeniu cebulek żonkili w miejscach publicznych i w czasie zbiórki żonkilami obdarowywani są darczyńcy. Na terenie miasta i Gminy Młynary jest kilka takich pól.

Dzisiaj jest 6 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Judyta, Jan, Jurand