Dzień wody 2024r.

Dzień Wody to jedno z najważniejszych świąt, które obchodzone jest na całym świecie. W naszej szkole również postanowiliśmy uczcić tę ważną datę, organizując różnorodne aktywności związane z wodą oraz edukując uczniów na temat jej znaczenia i ochrony.

W całej szkole rozmieszczono plakaty zachęcające do oszczędnego korzystania z wody. Na lekcjach przyrodniczych uczniowie rozmawiali o cyklu wody, o jej znaczeniu dla organizmów żywych oraz o sposobach ochrony zasobów wodnych. Nie zabrakło również konkursów, w których uczniowie mogli wyrazić swoje myśli na temat wody poprzez rysunek lub plakat. Na szkolnym korytarzu stanęła fotobudka, gdzie uczniowie mogli zrobić sobie zdjęcia związane z tematyką wody. Uczniowie chętnie korzystali z fotobudki, dzieląc się swoimi zdjęciami na mediach społecznościowych. Była to świetna atrakcja, która sprawiła, że obchody były jeszcze bardziej udane i zabawne.

Mamy nadzieję, że nasza edukacja przyczyni się do zwiększenia świadomości ekologicznej wśród młodych ludzi, którzy w przyszłości będą mieli duże znaczenie dla ochrony środowiska wodnego. Warto pamiętać, że woda jest życiem, dlatego trzeba o nią dbać i chronić ją przed zanieczyszczeniem na co dzień. Zachęcamy do obejrzenia zdjęć!

Dzisiaj jest 2 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Anatol, Zygmunt, Anastazy