Drużynowy konkurs przyrodniczy "Miłosnicy przyrody-każdy dobrze wie, jak śmieci segreguje się"dla kl. II-IV

Regulamin drużynowego konkursu przyrodniczego dla klas II-IV

Miłośnicy przyrody - każdy dobrze wie, jak śmieci segreguje się”

W konkursie biorą udział uczniowie z klas II-IV (po jednej trzyosobowej drużynie z każdej klasy). Każda drużyna będzie miała do wykonania test oraz zadania praktyczne np. połączenie śmieci ze zdjęć z właściwym koszem do segregacji, rozpoznawanie roślin, odgłosów przyrody itp..

Konkurs planowany jest na 19 kwietnia 2024r. (piątek) . Przedstawicieli klas do konkursu wychowawcy podają organizatorowi do 15 kwietnia 2024r.(poniedziałek)

I. Cele konkursu:

- rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody i zachęcanie do zachowań proekologicznych;

- znaczenie świata przyrodniczego dla człowieka;

- podnoszenie świadomości ekologicznej uczniów na temat prawidłowego gospodarowania odpadami;

- pozyskiwanie surowców wtórnych;

- poszerzenie wiedzy o środowisku społeczno- przyrodniczym:

*integracja klas;

* nauka współpracy w grupie.

II. Przebieg konkursu: uczniowie siedzą przy stolikach w drużynach . Dzieci rozwiązują test wspólnie drużynowo a następnie zadania praktyczne. Po sprawdzeniu zadań i zliczeniu punktów organizator umieści ogłoszenie wyników na stronie szkoły a nagrody zostaną wręczone na najbliższym apelu, który będzie zorganizowany.

Organizator: - Wioletta Kisiel

Dzisiaj jest 29 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Piotr, Robert, Bogusław