Zapałki...komu zapałki, komu?

Uczniowie naszej szkoły wiedzą już, jak pomóc Dziewczynce z zapałkami, jak należy traktować innych nie tylko w ten świąteczny, magiczny świat.

Świąteczne przedstawienie pt.: „Dziewczynka z zapałkami” zostało wystawione dwukrotnie. Najpierw po klasowych spotkaniach przedświątecznych 22 grudnia, a następnie 3 stycznia tuż po Nowym Roku, po południu, tak, aby mogli je zobaczyć również starsi widzowie. Za każdym razem młodzi aktorzy wywołali u oglądających łzy wzruszenia i pobudzili sumienia, aby być wrażliwym na drugiego człowieka. Było nastrojowo i odświętnie.

Scenariuszem i reżyserią zajęła się pani Marta Matak, która wspaniale przygotowała uczniów z grupy teatralnej „Drabina”. W roli głównej wystąpiła: Patrycja Socha, topiąc serca widzów swoją kreacją dziewczynki sprzedającej zapałki. Towarzyszyli jej: Dominika Radtke, Julia Walczak, Daria Kozicińska,  Anna Afranowicz , Julia Opalach, Ewa Ruśniak, Tatiana Łukaszewicz, Nikola Dębińska oraz Paulina Śluborska.

Nie byłoby takiej atmosfery, gdyby nie scenografia przygotowana przez panie: Martę Matak,  Agnieszkę Głębocką, Katarzynę Jankowską i pana Pawła Iwanickiego. Pięknie oświetlone kamienice otulone śniegiem dały odpowiednie tło dla wzruszającej historii.

Muzycznych wrażeń dostarczyły nam zespoły wokalne: „Ambrozja” pod opieką pani Agnieszki Sochy i „Lawa”, którą przygotowała pani Edyta Wasiluk-Jarosz. Nawet ”pan Andersen cieszył się, że wszyscy dziećmi stają się”, gdy na scenie wystąpiła grupa pracowników naszej szkoły razem z panią  Anna Kołodziej-Rabiczko, wykonując piosenkę „Pada śnieg”.

Został też rozstrzygnięty konkurs na szopkę bożonarodzeniową przeprowadzony przez panią Agnieszkę Głębocką. Można było podziwiać przepiękne prace uczniowskie. I miejsce zajęła  - Tatiana Łukaszewicz kl.6a, II miejsce - Julia Grudzińska kl.5a, III miejsce -  Ewa Ruśniak kl.7a, wyróżnienie - Kacper Iwanicki kl.5a

Te teatralno-muzyczne spotkania na długo zapadną w naszej pamięci.

Dzisiaj jest 2 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Anatol, Zygmunt, Anastazy