KOMNKURS GŁOŚNEGO CZYTANIA „Nad Niemnem” E. Orzeszkowej

W poniedziałek 25 września uczniowie klas V-VIII uczestniczyli w Konkursie Głośnego Czytania      „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej. Konkurs odbył się w ramach kolejnej edycji Narodowego Czytania 2023 organizowanej   pod patronatem  Prezydenta Polski – Andrzeja Dudy.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali piękne czytanie wybranych fragmentów powieści. Gościnnie wystąpiła też Pani Małgorzata Koch (pracownik młynarskiej szkoły), ogromna miłośniczka                                         książki „Nad Niemnem”, która zaprezentowała swój ulubiony fragment utworu. Wszyscy z przyjemnością wysłuchali urywków tej niezwykłej powieści.

Jury dokonało oceny i wyłoniło zwycięzców. Oto oni:

I miejsce –  Ewa Ruśniak  kl. VIIa

II miejsce – Wiktoria Sacharczuk  kl. Vb

III miejsce – Julia Tymczyna  kl. VIIa

Gratulujemy zwycięzcom!

Dzisiaj jest 2 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Anatol, Zygmunt, Anastazy