CZAS PODSUMOWANIA

Tegoroczne obchody Dni Życzliwości, Praw Dziecka i Białej Wstążki

obfitowały  w wiele wydarzeń.

Poniedziałek był dniem ubioru w kolorze żółtym. Na Ławeczce Miłych Rozmów uczniowie mogli spokojnie i przyjemnie porozmawiać. Każda klasa zaopatrzyła się w pudełko z napisem Pomocna Dłoń, do którego uczniowie mogli wrzucać uczynione przez siebie lub innych dobre uczynki.

Wtorek był dniem przeznaczonym na wrzucanie do Skrzynki Życzliwości miłych słów, pozdrowień, próśb. Następnie uczennice z Koła Wolontariatu przekazywały te listy ich adresatom.

Środę ustalona była Dniem Przytulania i Wytchnienia. W tym dniu uczniowie nie mieli sprawdzianów i nie byli odpytywani przez nauczycieli.

Tanecznie i radośnie rozpoczął się czwartek, bowiem w tym dniu uczniowie z Koła Wolontariatu i Samorządu Uczniowskiego przygotowali dla chętnych uczniów konkurs „Just dance”.

Piątek to kolor biały, był dniem podsumowania, krótkiego apelu o tym, że warto być życzliwym, o Prawach Dziecka na świecie oraz przeciwstawianiu się przemocy wobec kobiet. Uczniowie najmłodsi odśpiewali piosenkę pt.: "Dziecka prawa". Zaproszono do współpracy psychologa p. A. Hinz z Poradni P-P w Pasłęku, która pełniła całodniowy dyżur konsultacyjny. Dzielnicowy Posterunku Policji w Młynarach pan T. Rębowski wygłosił prelekcję na temat przemocy rówieśniczej, a chłopcy ze Szkolnego Koła Wolontariatu wręczali mieszkańcom Młynar serduszka Białej Wstążki zawierające nr tel. pomocowych.

Dziękujemy wszystkim za wspólny czas. Z pewnością akcja będzie kontynuowana w następnych latach.

Pomysłodawcami akcji były B. Iwaszkiewicz i M. Kosińska

Dzisiaj jest 6 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Judyta, Jan, Jurand