Klasy I i IV na zajęciach w Nadleśnictwie pod hasłem "Co huczy w lesie?"

W dniu 18.03.2022 r uczniowie  z kl.1 oraz z kl.4, którzy uczestniczą w zajęciach przyrodniczych w naszej szkole. Mieli okazję brać czynny  udział w spotkaniu  zorganizowanym przez pracowników Nadleśnictwa Młynary. Tajemniczo brzmiące hasło spotkania: „ Co huczy w lesie?” ,dotyczyło poznania życia i środowiska występowania różnych gatunków sów. Zamieszkujących lasy naszego województwa.  W trakcie spotkania Panie  z naszego nadleśnictwa:  Ewa Parzyszek- spec.ds edukacji przyrodniczo-leśnej oraz, Paula Trzeciak-spec.ds ochrony przyrody, zapoznały dzieci z ciekawostkami z życia sów.

W trakcie zajęć dzieci  mogły wykazać się swoją kreatywnością ,wykonując sowy z materiałów leśnych takich jak: szyszki, żołędzie. W dalszej części spotkania  uczniowie wraz z opiekunem p. Ireną Afranowicz oraz paniami z nadleśnictwa udali się na spacer po lesie w poszukiwaniu sów. Zajęcia były okazją do poszerzenia swojej wiedzy  przyrodniczej poprzez  bezpośredni kontakt z naturą. Na koniec spotkania, zmęczeni i pełni wrażeń uczniowie otrzymali kubek gorącej herbaty oraz upominki, upamiętniające ten wyjątkowy dzień.

Dziękujemy paniom z naszego nadleśnictwa za tak ciekawie  przeprowadzone zajęcia przyrodnicze.  I czekamy z utęsknieniem na dalszą owocną współpracę.

Dzisiaj jest 6 maja 2024 Imieniny obchodzą:
Judyta, Jan, Jurand