Konkurs na "Adventskalender" - Poznajemy niemieckie tradycje adwentowe

Nagrody w konkursie na kalendarz adwentowy rozdane

Gala konkursu na kalendarz adwentowy, która odbyła się 6 grudnia w auli Instytutu pedagogiczno-Językowego, zgromadziła licznie przybyłych uczestników i zaproszonych gości. Szczególne emocje wzbudził główny punkt programu - ogłoszenie zwycięzców i wyróżnionych. Jury, złożone ze studentów II i III roku filologii germańskiej oraz honorowego członka pani Róży Kańkowskiej – przewodniczącej Stowarzyszenia Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej, przyznało:

• w kategorii szkół podstawowych:

2 równorzędne III miejsca - JULII ŁUKASZEWICZ i ALEKSANDRZE SOCHNOWSKIEJ oraz ZUZANNIE SZNAJDEROWICZ – uczennicom Szkoły Podstawowej w Młynarach,

II miejsce zajęła praca SANDRY SMOLSKIEJ – uczennicy Szkoły Podstawowej w Młynarach,

Zdobywcą I miejsca został DARIUSZ LEWARTOWSKI – również uczeń Szkoły Podstawowej w Młynarach,

• w kategorii szkół gimnazjalnych:

3 równorzędne III miejsca -

PATRYCJI JANKOWSKIEJ I JYSTYNIE SOĆKO – uczennicom Gimnazjum w Młynarach

MACIEJOWI STODULSKIEMU – uczniowi Gimnazjum Nr 7 w Elblągu

MICHAŁOWI WOJTCZAKOWI - uczniowi Gimnazjum Nr 4 w Elblągu

II miejsce zajęła praca KAROLINY KOZŁOWSKIEJ – uczennicy Gimnazjum Nr 4 w Elblągu

I miejsce zdobyła wspólna praca JOANNY BALIŃSKIEJ i MAGDALENY BOJAK – z Gimnazjum Nr 7 w Elblągu

Na konkurs napłynęła tylko jedna praca ze szkół licealnych, więc jej autor - ALBERT ZWOLIŃSKI z III LO w Elblągu został laureatem I miejsca w kategorii szkół średnich.

Nagrody w konkursie ufundowało Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej oraz pani Anna Daćko-Drozd z wydawnictwa Nowa Era, a każdy z uczestników konkursu otrzymał dyplom uznania oraz drobne mikołajkowe upominki od PWSZ w Elblągu.

Galę poprowadzili studenci filologii germańskiej, którzy specjalnie na ten wieczór przygotowali prezentacje związane ze zwyczajami adwentowymi i bożonarodzeniowymi, obecnymi w kulturze krajów niemieckojęzycznych. Zabawnym i jednocześnie skłaniającym do refleksji akcentem uroczystości stała się scenka przedstawiona przez uczniów Gimnazjum Nr 2 w Elblągu, przygotowana pod opieką nauczycielki języka niemieckiego, pani mgr Małgorzaty Rysickiej, traktująca o stereotypach w kontaktach polsko-niemieckich.

Uczestnicy konkursu postanowili przeznaczyć swoje prace na aukcję, a zgromadzone w ten sposób środki przekazać na cel charytatywny.

Ponadto wyróżnienia otrzymali: Patrycja Tomaszewicz, Natalia Kawa i Kasia Czaplińska, Krystian Kiwilsza i Wiktoria Kiwilsza, Patrycja Kurowska - gim.

Laureaci otrzymali nagrody książkowe, słowniki, gadżety i dyplomy gratulacyjne.

Zdobywcy I, II i III nagrody zostali zaproszeni na uroczystość "Weihnachtsfeier" - organizowaną dnia 14 grudnia 2012r przez Stowarzyszenie Ludności Pochodzenia Niemieckiego Ziemi Elbląskiej.

Prace uczniów można podziwiać na umieszczonych zdjęciach.

Załączniki:
PlikRozmiar
Pobierz plik (DSCF4542.JPG)DSCF4542.JPG1972 Kb
Pobierz plik (DSCF4546.JPG)DSCF4546.JPG1972 Kb
Pobierz plik (DSCF4547.JPG)DSCF4547.JPG1927 Kb
Pobierz plik (DSCF4551.JPG)DSCF4551.JPG1936 Kb
Pobierz plik (DSCF4554.JPG)DSCF4554.JPG1937 Kb
Pobierz plik (DSCF4555.JPG)DSCF4555.JPG2236 Kb
Pobierz plik (DSCF4576.JPG)DSCF4576.JPG2213 Kb
Pobierz plik (DSCF4579.JPG)DSCF4579.JPG2242 Kb
Pobierz plik (DSCF4582.JPG)DSCF4582.JPG2297 Kb
Pobierz plik (DSCF4584.JPG)DSCF4584.JPG1873 Kb