Targi Szkół Średnich w Zespole Szkół Mechanicznych w Elblągu.

Dnia 27.03.2014r. uczniowie klas III Publicznego Gimnazjum w Młynarach

w ramach projektu „Szkolny Ośrodek Kariery dla Uczniów Gimnazjum w Młynarach” współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet IX – Rozwój wykształcenia i kompetencji w regionach, Działanie 9.1 – Wyrównywanie szans edukacyjnych i zapewnienie wysokiej, jakości usług edukacyjnych świadczonych w systemie oświaty, Poddziałanie 9.1.2 – Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszania różnic w jakości usług edukacyjnych pojechali na Targi Szkół Średnich do Zespołu Szkół Mechanicznych do Elbląga.

Podczas tej wizyty uczniowie mogli odwiedzić stoiska z różnych szkół ponadgimnazjalnych w Elblągu. Swoje oferty edukacyjne prezentowały zarówno licea jak i technika. Uczniowie zapoznali się również z zasadami rekrutacji i sprawdzili kierunki, które dadzą im szansę w przyszłości.
Rozmawiali z uczniami i nauczycielami tych szkół, którzy przedstawiali im perspektywy edukacyjne i opowiadali o życiu w ich placówkach. Można było zobaczyć fryzury w wykonaniu uczennic z Technikum fryzjerskiego, spróbować wypieków uczniów Zespołu Szkół Gospodarczych, czy obejrzeć sprzęt, który przywieźli uczniowie szkół z kierunkami mechanicznymi czy informatycznymi. Uczestnicy wycieczki zebrali ulotki informacyjne z interesujących ich szkół i będą mogli przyjrzeć się ofercie interesujących ich kierunków w domu.
Po zakończeniu wizyty wszyscy uczestnicy wraz z opiekunami udali się na posiłek do Restauracji „Mammamia” w Elblągu.
Zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do swojej szkoły.

Oprac. E.Cz.

Dzisiaj jest 16 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Julia, Erwina, Benedykt