Wycieczka kl. II a do Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich

16 czerwca 2018r. kl. II a uczestniczyła w wycieczce do Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich. Uczniowie mieli okazję przenieść się w czasie i zobaczyć jak dawniej uczyły się dzieci, jak mieszkali zwykli ludzie oraz dworzanie. Było to ciekawe doświadczenie dla młodszych kolegów i koleżanek. Ponadto uczestniczyliśmy w warsztatach lepienia w glinie- każdy z tych warsztatów przywiózł sobie własnoręcznie zrobione naczynie lub figurkę oraz kupić mnóstwo pamiątek a także zobaczyć jak dawniej robiono pranie na tarce w balii oraz czym zajmował się kołodziej. Na zakończenie w domu założycieli skansenu można było poczuć się jak dawniej- dotknąć każdego eksponatu, położyć się na łóżku, zajrzeć w każdy mebel oraz pobawić się w pokoju zabaw.  Wycieczka zakończyła się posiłkiem w restauracji McDonald w Starogardzie Gdańskim. Pogoda oraz humory dopisały i wszyscy wrócili zadowoleni. Opiekę nad wyjazdem sprawowała wychowawczyni Wioletta Kisiel oraz rodzice.

Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Aleks, Grzegorz, Aleksander