Wycieczka klas piątych do Torunia

We wtorek 12 czerwca obie klasy piąte wraz z opiekunami  wybrały się na dwudniową wycieczkę szkolną do Torunia. Uczniowie zwiedzili miasto, którego średniowieczny zespół miejski uważany jest za jedeno z najpiękniejszych i najcenniejszych miejsc w Europie. Zwiedzanie odbywało się w formie gry miejskiej.

Wycieczka przybliżyła uczniom historię słynnych pierników toruńskich.  W odtworzonej starej piernikarni uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych, poznali historię piernika, zapoznali się z egzotycznymi przyprawami korzennymi używanymi do wypieku pierników oraz wygniatali pierniki z przygotowanego ciasta a upieczone ciastka zabrali do domu na pamiątkę. Następnie wszyscy udali się do Planetarium na seans "Makrokosmos". Pierwszy dzień zakończył pokaz światło-dźwięk przy fontannie Cosmopolis. Drugiego dnia odbyliśmy warsztaty w Młynie Wiedzy zatytułowane "Badacze głębi", obejrzeliśmy pokazy w Dworze Mieszczańskim i odwiedziliśmy Ogród Zoobotaniczny. W drodze powrotnej zatrzymaliśmy się w Golubiu-Dobrzyniu, aby zwiedzić zamek Anny Wazówny. Bardzo zmęczeni, ale pełni wrażeń powróciliśmy do domu.

Dzisiaj jest 23 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Jerzy, Wojciech