Piknik naukowy w ramach projektu Szkolna Pracownia Sukcesu

8 czerwca 2018 uczestnicy zajęć grup przyrodniczych wzięli udział w Pikniku Naukowym zorganizowanym w ramach realizacji projektu Szkolna Pracownia Sukcesu. Przez pięć godzin od 19:30 do 13:30 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych przygotowanych przez Centrum Edukacji SmartLab z Gdańska. Na potrzeby uczestników zajęć rozstawiono namioty naukowe na boisku szkoły. Uczestnicy zajęć, pod kierunkiem animatorów, przygotowywali mrożące krew w żyłach eksperymenty z ciekłym azotem i suchym lodem w rolach głównych, kosztowali chemicznych smakołyków w postaci błyskawicznych lodów azotowych oraz soft-drinków z suchym lodem, byli też świadkami magii ognia czyli wystrzałowych doświadczeń podczas pokazu, który tworzył dosłownie wybuchową atmosferę. Można było także samodzielnie poznać tajniki prądu elektrycznego.

Dzisiaj jest 24 kwietnia 2024 Imieniny obchodzą:
Aleks, Grzegorz, Aleksander